ساخت پنجره یو پی‌ وی‌ سی

به طور قطع قیمت و کیفیت پنجره ای که به شرکتی سفارش می دهید برای شما مهم است . که ما در این مقاله  قصد داریم درباره قیمت درب و پنجره upvc و  کیفیت پنجره و… برای شما شرح دهیم.

دو جداره یا سه جداره بودن

این نوع پنجره ها باید دارای عایق صوتی و حرارتی باشند. برای عایق کردن این پنجره ها از دو یا سه لایه ی شیشه ای استفاده می شود. فاصله بین جداره ها با گاز مخصوصی پر می‌شود تا نسبت به حرارت عایق شود. این شیشه ها بر روی قابی با جنس های مختلف قرار می‌گیرند.

قیمت درب و پنجره upvc

قیمت درب و پنجره upvc به ازای هر یک عدد حساب می‌شود. بر اساس نوع سفارش شما، اندازه های درب و پنجره ها محاسبه می‌شود . و قیمت اعلام می‌گردد. قیمت درب و پنجره دوجداره upvc برای ساختمان هایی که نوساز هستند و برای ساختمان هایی با درب و پنجره های قدیمی که قصد دارند درب و پنجره های خود را دو جداره کنند متفاوت است.(به دلیل فریم مصنوعی و نوع نصب با یکدیگر متفاوت هستند.)

قیمت درب و پجره upvcعوامل مؤثر بر قیمت درب و پنجره upvc

از عواملی که در قیمت درب و پنجره upvc موثر هستند می توان به این موارد اشاره نمود:

 • نوع شیشه
 • متراژ
 • ضخامت
 • نوع کاربرد
 • برند پروفیل
 • تعداد لنگه

نوع طراحی و تأثیر آن بر قیمت درب و پنجره upvc

انتخابی که برای طراحی می‌کنیم و کاربرد آن، در قیمت درب و پنجره upvc اثرگذار است. در ادامه برخی از این موارد را ذکر می کنیم :

 • هزینه ای که برای ساخت پنجره های دو جداره تک‌لنگه لازم است از دو و سه لنگه بیشتر است.
 • اگر تعداد لنگه ها بیشتر شود، قیمت پنجره upvc بیشتر می‌شود.
 • پنجره هایی که یک طرفه باز می‌شوند نسبت به پنجره هایی که دوطرفه باز می‌شوند، هزینه کم‌تری دارند.قیمت درب و پجره upvc

نوع پروفیل و رنگ به کار رفته

مواد اولیه مورد استفاده در پروفیل درب و پنجره upvc متفاوت است . که این به صورت مستقیم بر هزینه تمام شده این محصول اثر می گذارد . پروفیل ها با کیفیت های متفاوتی در بازار یافت می‌شوند و تعدادی از آن ها با مواد بازیافتی ساخته شده اند. هزینه پنجره upvc با مواد بازیافتی کمتر است اما ایراد آن این است که شکننده تر است. رنگ سفید برای قاب پنجره، رنگی استاندارد است . اما تعدادی از تولیدکنندگان بیشتر از یک رنگ عرضه می‌کنند . در صورت استفاده از پروفیل های چند لایه، هزینه درب و پنجره upvc افزایش پیدا می‌کند.

جنس پروفیل چیست؟

از پرکاربردترین پروفیل های به کار رفته در پنجره های دو یا سه جداره، upvc است. جداره ها می‌توانند روی قاب هایی با جنس های مختلف مانند: چوب، آهن، آلومینیوم گذاشته شوند. اما این مواد به کار رفته عایق خوبی برای حرارت و صدا نیستند.

به غیر از pvc و upvc، جنس آلومینیومی نرمال کیفیت خوبی دارد . اما قیمت آن بالا‌تر است.

قیمت این پنجره ها چگونه محاسبه می‌شود؟

برای پنجره های دوجداره نمی‌توان بازه قیمتی دقیق مشخص کرد . چرا که این بازه خیلی وسیع است.اولین قدم برای درک نوسانات قیمت پنجره های دو جداره، آشنا شدن با معیار هایی است که در قیمت نهایی نقش خواهند داشت.

از دلایل افزایش قیمت پنجره های دوجداره، می‌توان به شبکه هایی که در آن ها به کار می‌رود و در نتیجه باعث استفاده متراژ بیشتر پروفیل می‌شود، اشاره کرد.در مورد یرآق آلات نیز هم چنین است. در پنجره های ثابت،به دلیل استفاده متراژ کمتری از پروفیل upvc و عدم استفاده از یرآق آلات ،  قیمت نهایی پایین تر است.

چه پارامتر هایی قیمت پنجره دو جداره را مشخص می کنند؟

 • برند پروفیل پنجره دوجداره: در بازار برند های مختلفی برای پنجره های دوجداره وجود دارد؛ که هم قیمت و هم کیفیت متفاوتی دارند. علاوه بر پنجره های شرکتی برخی از پنجره ها در کارگاه ها ساخته می‌شوند؛ قیمت این پنجره ها بیشتر از انواع دیگر است.
 • شیشه ی پنجره های دوجداره: 2 جداره بودن یا 3 جداره بودن شیشه ها و هم چنین ضخامت آن ها بر روی قیمت نهایی پنجره اثر گذار است. ساده یا رنگی بودن پنجره ها نیز می‌تواند بر روی قیمت تفاوت ایجاد کند.قیمت درب و پجره upvc

شیشه پنجره دوجداره  upvc

این شیشه ها می‌توانند از نفوذ سرما، گرما، صدا و ضربه جلوگیری کنند . و انواع مختلفی دارند که شامل: رنگی، ساده، شیشه رفلکس ، لمینت و سکوریت می‌شود.

در پنجره های upvc از دو یا چند لایه شیشه استفاده می‌کنند که به طور موازی در فاصله های مساوی کنار یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر از هم جداشده اند.

در فضای بین این شیشه ها گاز هایی مانند: آرگون یا کریپتون بدون رطوبت قرار می گیرند . که با فشار هوای بیرون تقریبا برابرند .

این شیشه ها فوایدی دارند ؛ برای مثال از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند.هم چنین باعث کاهش آلودگی صوتی می‌شوند . از نم زدگی شیشه جلوگیری می‌کنند و ایمنی بیشتری نسبت به پنجره های تک جداره دارند.

شیشه سکوریت در برابر ضربه مقاوم بوده و از استحکام بالایی برخوردار است . این شیشه هنگام شکستن به تکه های بزرگ شیشه شکسته نمی شود و خرد می‌شود.

شیشه رفلکس از یک جداره شیشه رفلکس ساخته می‌شود.این لایه باید به سمت بیرون قرار بگیرد.

برای دانستن بیشتر در مورد پنجره upvc کلیک کنید.

نصب پنجره دوجداره:

در هنگام نصب این پنجره ها باید دقت لازم را داشته باشیم . علاوه بر اهمیت نحوه نصب پروفیل و خود پنجره، آب بندی قالب نیز در کارکرد بهتر این پنجره ها اهمیت زیادی دارد . معمولا از سیلیکون ماستیک برای آب بندی قالب پنجره استفاده می‌شود . اما باید قبل از شروع به کار نصاب، از او بپرسید که هزینه آب بندی نیز بر روی قیمت نهایی، حساب می‌شود یا خیر؟ چرا که برخی از نصاب ها هزینه‌ی آب بندی را هم جزو قیمت نهایی حساب می‌کنند.قیمت درب و پجره upvc

آیا راهی برای کم کردن هزینه ها وجود دارد؟

 • حذف کردن کتیبه
 • طراحی حرفه ای و بهینه
 • کم کردن تعداد بازشو ها
 • به کار بردن بازشو های معمولی و تک حالتی به جای دوحالتی و کشویی
 • طراحی با کمترین میزان پروفیل ممکن

 

مخاطبان عزیز سپاس گزاریم که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید.لطفا نظرات خود را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

شما میتوانید ما را  اینجا دنبال نمایید.

منبع: صفحات وب

 

عنوان بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *