تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی

اگر درب و پنجره دو جداره در خانه شما وجود داشته باشد؛ قطعا این سوال برایتان پیش می‌آید؛که در صورت نیاز به تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی چه کاری باید انجام دهید و آیا امکان تعمیر آن وجود دارد ؟ این روزها به سبب پیشرفت تکنولوژی،‌ هر کسی با یک کلیک می تواند در مورد هر موضوعی اطلاعات کسب کند؛ هم چنین در زمان خرید یک کالا، راه های تعمیر آن را نیز یاد بگیرد.

اکثر افراد تمایل دارند با تجربه اندک و روش های غلطی که بلدند خودشان کار تعمیر درب و پنجره دوجداره را انجام دهند.البته ممکن است خسارت جبران ناپذیری به  بار آورند. در این زمان بهتر است این کار را به یک متخصص و تعمیرکار درب و پنجره یو پی وی سی بسپریم؛ تا آن را بر اساس استاندارد های لازم و اصول تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی تعمیر کند.تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی

رگلاژ و تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی

به طور کلی درب و پنجره های دوجداره باید به درستی مورد استفاده قرار بگیرند و نگه داری شوند.تا کارایی و بهره وری خود را تا مدت طولانی نگه دارند . اما در مواردی به دلیل  نصب غلط در هنگام خرید و استفاده نادرست از درب و پنجره، مشکلاتی به وجود می آید . که کاملا قابل تعمیر و یا تغییر است.

رگلاژ در معنا یعنی تنظیم دقیق و در رابطه با  درب و پنجره های دوجداره  یعنی یراق آلات و لولا به درستی در جای مخصوص به خودشان قرار بگیرند.و درب و پنجره به راحتی باز و بسته شوند.

برخی از موارد تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی

 • تغییر یراق الات از کار افتاده و خراب.
 • تغییر لولای درب و پنجره یو پی وی سی.
 • اضافه کردن بازشو به پنجره های ثابت و همچنین تغییر چپ بازشو به راست بازشو و برعکس.
 • رگلاژ پنجره یو پی وی سی و تنظیمات قطعات ان.
 • برطرف کردن ایرادات موجود در هنگام باز و بسته کردن پنجره های دوجداره  یو پی وی سی.
 • عایق بندی و گرفتن درزهای موجود در اطراف پنجره های یو پی وی سی.
 • تعویض و تعمیر قفل و دستگیره پنجره دوجداره  یو پی وی سی.
 • تعویض لاستیک های اطراف درب و پنجره یو پی وی سی.
 • تعویض لولای پنجره فریم لس.

در بسیاری از موارد نیز به دلیل نبود فریم آهنی در اطراف درب و پنجره یو پی وی سی مشکلاتی از جمله خارج شدن درب و پنجره از تنظیم اصلی به وجود خواهد آمد.تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی

بیشتر بدانید: درب و پنجره کشویی

 تعمیرات پنجره یو پی وی سی چگونه انجام می شود؟

از مهم ترین و اساسی ترین اجزا درب و پنجره یو پی وی سی شیشه است. متخصص تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی با استفاده از زیر شیشه های مخصوص، شیشه را در جای درست تعبیه می کنند . جای گیری صحیح سبب می شود وزن شیشه در تمامی نقاط درب و پنجره یو پی وی سی پخش شود . در نتیجه درب و پنجره در جای خود به درستی محکم خواهد شد . و به راحتی باز و بسته می شود .

عوض کردن شیشه درب و پنجره یو پی وی سی

شیشه های درب و پنجره یو پی وی سی به جهت ساختاری  که دارند به راحتی دچار شکستگی نمی شوند . اما در لبه ها بسیار آسیب پذیرند . در صورت ضربه می شکنند و به حالت پودری در می آیند . البته اگر تنظیم شیشه ی درب و پنجره های یو پی وی سی به درستی انجام نشود . در اثر فشار ناشی از یراق آلات و پروفیل و عوامل انسانی، شکستگی های جزئی و کلی در سطح آن به وجود می آید . عوض کردن شیشه شکسته درب و پنجره یو پی وی سی  به تخصص نیاز دارد . افراد عادی توانایی عوض کردن شیشه را ندارند.تنها با ابزار مخصوص و  تعمیرکار با تجربه می توان شیشه را به درستی تعویض نمود.تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی

 درزگیری و عایق بندی تعمیرات

یکی از مهمترین بخش هایی که تعمیرکار در هنگام اعزام به محل باید چک کند . عایق بندی و درزگیری  درب و پنجره است . پس از رگلاژ و تعویض قطعات خراب ، بدون شک این گزینه در اولویت قرار دارد . از راه های موجود برای برطرف کردن ایرادات درزگیری، استفاده از لاستیک های درزگیر همراه با چسب مخصوص است . و هم چنین استفاده از پیچ در الیاژ و سایز های مختلف در هنگام نصب و تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی است.

بدون شک می توان نتیجه گرفت که تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی دارای دستورالعمل های ویژه ای  است . که باید مرحله به مرحله و با دقت و با استفاده از ابزار کامل و تخصصی و متخصص مجرب انجام گردد . تا حداقل به مدت پنج سال از تعویض و تعمیر درب و پنجره یو پی وی سی و سایرهزینه های جانبی جلوگیری نماید .

مواردی برای جلوگیری ازخرابی درب و پنجره یو پی وی سی

 • درب و پنجره را صحیح  و بدون فشار باز و بسته بنماییم.
 • عوض کردن منظم و  دوره ای لاستیک های اطراف درب و پنجره یو پی وی سی برای عایق بندی و درزگیری.
 • اطمینان از وجود فریم اهنی در اطراف درب و پنجره های یو پی وی سی در هنگام نصب.
 • تنظیم  یراق آلات درب و پنجره های یو پی وی سی ؛ حتما باید توسط متخصص تعمیرات درب و  پنجره یو پی وی سی انجام شود.
 • در صورت شل شدن پیچ های دستگیره و قفل های درب و پنجره یو پی وی سی، سفت شوند.تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی

در نهایت این نکته را باید مد نظرداشته باشید.که افراد عادی نمی توانند تعمیرات درب و پنجره یو پی وی سی را انجام دهند.این کار به دانش و تخصص کافی نیاز دارد.و تنها توسط متخصص حرفه ای امکان پذیر است.

 

مخاطبان عزیز سپاس گزاریم که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید ؛ سؤالات و نظرات خود را در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

شما می توانید ما را  اینجا دنبال کنید.

منبع: صفحات وب

عنوان بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *